Osobně se domnívám, že chce-li si člověk odpočinout od všedních starostí, měl by zamířit někam dost daleko. Kde nepotká stejné typy lidí, jaké potkává dnes a denně doma, kde ho opustí myšlenky na práci a další běžné záležitosti. Prostě je nejlepší zmizet někam daleko a aspoň dočasně přerušit kontakt s domovem a každodenní rutinou. Jenže cestovat do dalekých destinací lze jen při delších volnech. Někam by se to nevyplatilo, pokud by se strávila většina času na cestě, a někam bychom třeba za pouhý víkend nestačili ani doputovat a vrátit se. A tak je dobré mít nějaké místo vhodné k odpočinku i u nás. Chce to mít jiný objekt, než je náš domov, kam se dá zajet snadno a kde si lze užít také dostatečnou změnu. A takovým objektem je pro spoustu z nás chata. Chataření a chalupaření má u nás dlouholetou tradici. A tak měl kdekdo z nás to štěstí, že svou chatu zdědil po předcích. A proč je to štěstí? Protože takoví lidé přišli ke zmíněné nemovitosti snadno a bez potřeby sehnat na její pořízení velké peníze. A kdyby ji někdy v budoucnu nechtěli, není žádný problém se jí zbavit a prodejem si na velké peníze přijít. Ale co…
V životě člověka je, co se týká peněz, několik životních úseků. U rodičů je nejlépe a bezstarostně Pokud žijeme u rodičů a ještě si sami nevyděláváme, je to takové to bezstarostné období, kdy finanční stránku nijak řešit nemusíme, to za nás dělají rodiče. Náš jediný příjem je několik málo stokorun jako příspěvky od dědečků, babiček, strýčků či tetiček. A jelikož to u většiny z nás nejsou nijak oslnivé částky, není problém je zase obratem vydat. To neznamená, že v raném věku by neměly být děti vedeny k tomu, jak s penězi hospodařit a že je dobré mít rezervu na horší časy. Problém může nastat ve škole, kdy se děti nechávají ovlivnit potřebou drahých a značkových věcí. Kladným příkladem by jim měli být především rodiče, vysvětlit, že dobrý kamarád není ten, který nosí značkové tričko nebo batoh, že přátelství a kamarádství se penězi neměří a změřit ani nedá. Dospělost a její nástrahy Konečně jsme dospěli a začali si sami vydělávat, máme pocit, že nám patří celý svět a že můžeme úplně všechno, tedy si i všechno koupit. Najednou jsou tady netušené možnosti, v dnešní době není nemožné téměř nic, ať už od materiálních věcí po cestování. Pokud nechceme dlouhé roky šetřit, není problém si půjčit na náš…
Současný člověk řeší dnes a denně záležitosti týkající se jeho financí: při koupi, spoření, finanční rezervě, výhodnější nabídce na trhu aj. Cíl přitom zůstává stejný, uspokojit danou potřebu i kvalitu, ovšem za co nejpříznivější cenu. Pohyb či výsledek své finanční situace vnímají méně i více majetní lidé. Díky tomu má u nás i ve světe finanční poradce své uplatnění. Jako ve všech oborech se však naleznou lidé dobře vykonávající svoji práci a ti, kteří se ohlížejí na výsledek pouze u sebe, a ne už tolik u zákazníka. Při výběru finančního poradce se musíme ohlížet na několik faktorů: · Finanční zaměření (má se jednat o hypotečního, úvěrového nebo jiného poradce?). · Potřebuji závislého či nezávislého finančního poradce? · Jak pracuje (je aktivní? má práci zorganizovanou?). · Bere ohledy na mé touhy, sny a přání, aby spolupráce s ním pro mě nebyla finančním utrpením (ponechá mi v plánu nějaké finanční prostředky na hobby, nákupy pro radost apod.?). · Stupeň jeho vzdělání a zkušeností. · Je zapsaný v registru regulovaných subjektů, které vede Česká národní banka? Úskalí závislého a nezávislého finančního poradce? Závislý finanční poradce je smluvně vázán k nějaké konkrétní instituci (tedy např. pojišťovně nebo bance). Může to mít, obdobně jako druhá varianta, své výhody…
Jestliže je vaše firma zaběhnutá a už máte za sebou i počáteční shon a potřebné investice, pak vás určitě trápí otázka, co teď? Jestliže se vám zdá, že se vaše podnikání nijak nerozšiřuje tak, jak byste si představovali a chtěli, pak pro vás máme uklidňující odpověď. Existuje totiž opravdu velké množství způsobů, jak podpořit další vývoj a hlavně rozvoj. Pokud vám někdo nabídl radu v podobě investice , pak byste do toho měli jít. Je ale důležité se před každou investicí důkladně zamyslet. Pokud investovat, tak jedině do služeb, které vám pomohou s propagací nebo marketingem. Na rovinu vám můžeme říci, že tyto služby rozhodně nejsou laciné a výsledek stojí za to. Určitě je dobré provést analýzu podnikání. Slyšeli jste někdy o analýze, zvané SWAT? Je provedena tak, aby zhodnotila stav vaší firmy. Její výhoda je v tom, že vyhodnotí silné a slabé stránky a navrhne kroky, které pomohou práci zefektivnit. Určitě se můžete i vy potkat s firmami, které tyto analýzy podnikání nabízejí. Je jich totiž opravdu mnoho. Neváhejte na tuto práci využít někoho externě. Je to důležité hlavně kvůli tomu, aby bylo hodnocení objektivní. To je přece to nejdůležitější, no ne? Slyšeli jste někdy o Business clubu? V…
Jsou to společnosti poskytující úvěry za mírnějších podmínek než banky. Velmi zřídka se dokládají příjmy a výpisy z registru dlužníků. Ale na druhou stranu tyto nebankovní společnosti mají mnohem vyšší úroky, než jaký byste měli právě v bankách. Díky novele v roce 2016 musí mít všechny nebankovní společnosti licenci ČNB (Česká národní banky), která na tyto subjekty dohlíží, aby nedocházelo k lichvě. ČNB také těmto subjektům vymezila povinnosti vůči žadateli o úvěr. Přes nebankovní společnost si můžete zažádat o krátkodobou půjčku. Je to půjčka maximálně do 10 000 Kč a splácí se jednorázově. Dále tyto společnosti nabízejí půjčky střední velikosti. Jedná se o půjčky v řádech desetitisíců a žadatel by měl mít stálý příjem. A v neposlední řadě se jedná o nebankovní americké hypotéky, kde se ručí nemovitostí. Půjčky se u těchto společností vyplácejí bezhotovostní formou na účet. Žadatel tedy musí vlastnit bankovní účet, aby mu půjčka u nebankovní společnosti byla vyplacená . Výhody nebankovních společností Mezi výhody nebankovních společností patří hlavně dostupnost půjček i pro rizikové žadatele díky tomu, že není potřeba dokládat příjem a výpis s registru dlužníků. Ale díky novele ČNB by mělo těchto klientů ubývat díky tomu,…
Kdo by nechtěl si zlepšit svou pokulhávající finanční situaci. Možností je mnoho jen je potřeba vydržet a odolat různým nástrahám. Šetření bývá velmi častý radikální způsob zlepšení finanční situace. Bohužel spousta lidí si šetření spojuje s nedostatkem. Ale tak to být vůbec nemusí. Když nemáte na dovolenou, nepojedete. Zkuste tak to přemýšlet například i u potravin nebo služeb. Přece si nemusíte kupovat drahé sýry, jogurty ony kvalitní jsou i ty levnější. Jste zvyklí chodit do restaurace každý víkend? Zkuste z toho udělat rituál jednou za měsíc a uvidíte, jak se budete těšit. Ženy mají ráda upravený moderní vzhled. Ale proč kupovat ve výprodeji troje šaty když stejně zjistíte, že je ani nevynosíte. A začíná se střádat korunka ke korunce. Mějte své příjmy i výdaje pod kontrolou. Velmi důležitý bod pro zlepšení finanční situace u Vás doma. Užitečné rady jak zlepšit špatnou finanční situaci . Příjmy versus výdaje Výdaje vyšší než příjmy Pokud žijete od výplaty k výplatě je to opravdu špatně a pokud máte příjmy vyšší než příjmy je to velmi zle a je potřeba se z toho dostat. Pište si každou korunu, kterou dostanete, ale také kterou utratíte….
Pokud se podnikatel hodně snaží a má i nemalou dávku štěstí, má naději na to, že svým vlastním přičiněním zbohatne. Anebo si aspoň zajistí takové příjmy, ze kterých bude moci vést dost spokojený život. Ovšem kdo není zase až tak snaživý nebo má jednoduše smůlu, ten se může naopak potýkat i s hodně velkými problémy. A takové problémy ho mohou teoreticky dostat i do stavu krajní nouze. Jistě si totiž dokážete představit, jak se asi vede někomu, kdo nemá ani na svou obživu, ani na to, aby udržoval firmu, kterou provozuje, funkční či nejlépe přímo vzkvétající. O úspěšné podnikatele si starosti dělat nemusíme. Ti se o sebe dokážou samozřejmě bez problémů postarat sami. Ale co ti, jimž se zrovna nedaří a mají tudíž příjmy, jaké by určitě mít neměli? Ti už nějakou tu pomoc potřebují. A to ne nějakou charitu, nýbrž půjčku. S pomocí půjčky se i ti momentálně neúspěšní mohou opět vyšvihnout do sedla. I ti se mohou zlepšit z takřka zkrachovanců až na ty, jimž se skvěle daří. Ale stává se tak jedině tehdy, když si podobní lidé vezmou takovou půjčku, která je pro ně dost výhodná a se kterou se také dokážou se ctí vypořádat. A kterou…
Určitě vám neřeknu nic nového, když tu zmíním, že berou-li si lidé už nějakou tu půjčku, vybírají si takovou, jež jim připadá nejvýhodnější. To dá přece rozum, že jenom blázen by si bral něco, co by ho vyšlo draho nebo co by možná dokonce vůbec nezvládal splácet a skončil tak kvůli tomu až na samotném dně. Člověk si tedy každopádně vezme půjčku, která mu připadá ideální. A taková také možná je. Ale všeho jenom do času. Než se dotyčný naděje, může se třeba stát, že se na finančním trhu objeví i nějaká jiná nabídka, která by byla ještě dokonalejší. Anebo může dojít třeba i k tomu, že skončí dejme tomu fixace oné stávající půjčky a tato pak klidně i významně podraží. A takový dlužník aby si potom rval vlasy z hlavy, že si nepočkal na lepší nabídku, kterou mu čas dodatečně přinesl. Jenže zoufání si k ničemu nevede, tím si nikdo nepolepší. A proto by ten, kdo má zbytečně drahou půjčku, měl raději uvažovat o tom, nebylo-li by možné se jí nějak zbavit a vzít si namísto ní nějakou vhodnější alternativu. A pokud jste aspoň trochu v obraze, určitě víte, že tu taková možnost často bývá. Jde o refinancování hypotéky,…
Hypotéka bez dokládání příjmů https://www.ferovahypoteka.cz/americka-nebankovni-hypoteka/ je skvělá v tom, že nemusíte logicky dokládat váš příjem. Tady jde hlavně o to, že musíte vlastnit nějakou nemovitost a ta vždy musí být vyšší hodnoty než výše hypotéky. To zní ale logicky a myslím, že to ví všichni. Navíc je tu i možnost, že můžete mít svého ručitele. To může být například člen rodiny nebo kamarád. Vždy to ale musí být člověk, který není v insolvenci nebo není zadlužený. Víte, zadlužený ručitel je vážně pro banku k ničemu. A jak všichni víme, tak ručitel je tady od toho, aby ručil svými penězi nebo majetkem za vás. To je za to, kdybyste přestali splácet vaše závazky, váš dluh za hypotéku bez dokládání příjmů. Takže pokud to přestanete platit, tak to bude platit váš ručitel. Jen se tak zeptám. Vy byste šli dělat někomu nějakého ručitele? Třeba na tři miliony? Já tedy ne. Bála bych se být ručitel i vlastní matce nebo příteli, protože nikdy nevíte, co se může stát. Může váš milovaný přijít o práci nebo bude dlouho pracovně neschopný a co vám pak zbyde? Zbydou vám je oči pro pláč. Protože hypotéka bez dokládání příjmů se musí splácet, i kdyby padaly trakače. Tady…
I když lidé chtějí žít v dostatku, nejednou se jim toho ani přes veškerou snahu nedaří dosáhnout. Tito třeba pracují od nevidím do nevidím, tito se snaží zbytečně neutrácet a něco si i našetřit, jenže se nakonec přesto ukazuje, že to nestačí, že je to málo k tomu, aby měli dotyční aspoň vyrovnaný rozpočet. Někdo si třeba nedokáže vydělat ani zdaleka tolik, kolik by mu bylo zapotřebí, někdo je postaven před nutnost platit více, než se předpokládalo. Případně obojí zároveň. A jakmile někomu takovému dojdou peníze, je to hodně nepříjemná situace, s níž se musí každý něčím podobným postižený člověk nějak vyrovnat. Někdo tak začíná v těžkých časech pracovat ještě usilovněji. Pokud má tedy kde. Někdo další si ještě víc utahuje opasek, jenže ani to mu často nezajistí dosažení vyrovnaného rozpočtu. A tak nakonec leckdy nezbývá jiná možnost, než si vzít nějakou tu půjčku. Jenže i s tím mohou nastat potíže. Protože se poskytovatelé půjček starají o to, aby dostali své peníze zpět, a tak si kladou podmínky, za jakých jsou lidem ochotni pomoci. A je celá řada lidí ve finanční tísni, kteří takovým přísným kritériím nedokážou vyhovět. A mají smůlu. Jenže i ti, kterým v bance nechtějí půjčit, často…